PMB0001
Warning: Last items in stock!
Inflatable kayak AMBER i-CRUISER I
Inflatable kayak AMBER i-CRUISER I is an inflatable s
ingle-seater paddleboard/kayak with a flap paddle system.
The adjustable high seat provides comfort and stability, and the handy steering wheel control makes it very easy to paddle and move without a paddle.
| Item group | Kayaks |
| Type | Inflatable |
| Length | 360 cm |
| Width | 100 cm |
| Height | 20 cm |
| Weight | 34 kg |
| Material | Dropstich PVC |
| Number of persons | 1 |
| Capacity | 150 kg |
| Purpose of usage | Universal usage |
Subscribe to our newsletter and get more info about the upcoming events & promotions!
Follow us
Follow the latest trends in extreme sports and outdoor culture!