Warning: Last items in stock!
• 2 front and rear carrying handles
• 2 rear deck safety handles
• Cable plugs
• Integrated knee braces
• Seat
• Thermo-Comfort backrest
• Front and rear foam stanchions
• Adjustable footrest
• Integrated paddle holder
• 2 water extractor
| Type | WW kayak |
| Length | 223 cm |
| Width | 57 |
| Weight | 13 kg |
| Capacity | 50 kg |
| Cockpit size (cm) | 71x43 |
| Purpose of usage | White water rivers |
| Country of origin | France |
Subscribe to our newsletter and get more info about the upcoming events & promotions!
Follow us
Follow the latest trends in extreme sports and outdoor culture!